Jim xhema. 67 views, 6 likes, 0 comments, 0 shares, Facebook Reels from Lid...

Feb 22, 2023 · Kremtimi i 15-vjetorit të pavarësi

E martë, 14 Shkurt 2023 - 21:10 albinfo.ch. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot veprimtarin e shquar të mërgatës shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Jim Xhema, së bashku me Kryetarin e Pan Federatës Shqiptare VATRA, Ilmi Berisha, përfaqësues të Rrjetit të Biznesit Shqiptaro-Amerikan dhe afaristë nga ...Pasi parashikoi Termetet dhe vuri Lule mbi varrin e Ramiz Alise ...Presidenti Meta ka marreJim Xhema. Senator Bob Dole contributed to Kosovo's sovereignty and independence over more than three decades. On Senator Dole's 98th birthday-July 22, 2021 — we recall with appreciation his critical efforts to deter Serbian aggression and spearheadpeacebuilding and independence for Kosovo as a sovereign state.4 likes, 0 comments - goatgroup.ks on June 8, 2023: "Ndërtim kualitativ. Punë me përkushtim e devotshmëri. +383 44 800 801 ☎ Seksioni 1, Rr. Ji..."Berisha: Rruga 'Jim Xhema' apo 'Rruga A', padyshim është e një rëndësie të madhe për Prishtinën. Më të lexuarat. Opinione. IMEDIATE: KOORDINIM BRENDAKOMBËTAR DHE VEPRIM ME FREKUENCA PERËNDIMORE. Dita Ndërkombëtare e Zhdukjes së Varfërisë ...Jim Xhema is now the well-deserving recipient of Kosova's Presidential Order of Freedom. And from today, a street in the capital of KosovaRuben Avxhiu By Harry Bajraktari NEW YORK Congratulations to my friend Jim Xhema for the great honors bestowed on him by the President of Kosova Vjosa Osmani and the Mayor of Prishtina, Përparim Rama. Jim ...Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, tha se është njoftuar nga mediat për ndalimin e punimeve në projektin “Rrugën A” (Jim Xhema). Ai thotë se ky vendim është kundër interesit publik dhe që ndërlidhet edhe me mbrojtjen e jetës e shëndetit të mijëra qytetarëve të lagjes “Mati”, “Kalabria” dhe “Prishtina e Re”, të cilët me vite […]The chateau was meticulously restored under Jim Xhema (who famously worked on Tommy Hilfiger’s Greenwich home), and was lavishly furnished with art and antiques amassed around the world by the owners and avid collectors. Sapo u njoftova nga mediet se shkalla e parë e Gjykatës Komerciale, paska marrë vendim në bazë të të cilit ka atakuar rëndë interesin publik të qytetarëve të Prishtinës, duke i ndaluar punimet në projektin më strategjik të Kryeqytetit dhe momentalisht të Kosovës, “Rrugën A” (Jim Xhema)."Jim Xhema, njeri me ndikim në Amerikë”#oxygen Onair Media - https://smarturl.it/Onair.MediaFollow Oxygen on…FB: https://smarturl.it/OxygenFBIG: …Dr. Ramadan Xhema ndërroi Jetë, Kryetari i Vatrës ngushëllon të vëllanë Jim Xhema Ka ndërruar jetë në moshën 84 vjecare Dr. Ramadan Xhema, veprimtar i Komunitetit Shqiptar në Shtetet e Bashkuara ët Amerikës. Kryetari i Vatrës z. Elmi Berisha i përcjell ngushëllimet më të thella vëllait të të ndjerit, mikut të tij, z.U bashkova me përpjekjet e disa miqve shqiptaro-amerikanë si vëllezërve Bitici, Prof. Sami Repishti, Jim Xhema, e të tjerë që po lobonin bashkë me kongresistin Dioguardi në Washington. Kishim zbuluar se Kosova pothuaj nuk njihej fare si emër. Por kishim gjetur edhe miq që ishin gati të na dëgjonin dhe ndihmonin, si Senatori Bob ...Хэммонд стал первым дизайнером и, как говорят в Америке, full-time knifemaker, который начал сотрудничать с компанией CRKT. С 1994 года и до сегодняшнего дня « ...Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë se Kosova ka shënuar rritjen ekonomike më të lartën në rajon. Këtë e konstatoi duke publikuar një grafik të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) për vitin 2022, raporton Zeri.info.JO VETËM PSE ËSHTË THEMELUAR PËR TË AKUZUAR VETËM NJË ETNI POR EDHEZogaj publikon fotografinë: Rruga "Jim Xhema" po vazhdon me ritëm shumë të mirë të punëve Hoxhaj: Sot Kosova është pjesë e menysë në Bruksel, po diskutohet për zgjedhjet në veri Hoti i liston tetë "lajme të këqija që janë prodhuar nga Qeveria Kurti" ...Një kombinim i mrekullueshëm veprimtarie prej dekadash. Jim Xhema një patriot i madh shqiptaro-amerikan, i cili nuk kurseu asgjë për lirinë dhe të drejtat e Kosovës dhe të shqiptarëve. Bob Dole, një Senator republikan i madh dhe Dr. Ibrahim Rugova, një udhëheqës shqiptar i Kosovës që fitoi zemrat e jo vetëm të shqiptarëve por edhe […]Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. 20:20 / E Mërkurë, 11 Tetor. Osmani takohet me shqiptarët në Zagreb dhe Rijekë të Kroacisë. 20:09 / E Mërkurë, 11 Tetor. Policia konfiskon në veri Mercedesin në vlerë mbi 100 mijë euro, ishte në kërkim nga autoritetet zviceraneAbdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. Tel: Redaksia: +383 (0) 45 10 10 10 | Marketing: +383 (0) 49 686 666; Email:[email protected] [email protected]; Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të ...Ta ndalojë punën e ndërtimit të rrugës 'Jim Xhema' në gjysmë të saj. Gjykatësja, del të jetë motra e deputetes në pushtet." - ka shkruar Abdixhiku, duke aluduar në motrën e deputetes së Vetëvendosjes, Fitore Pacolli. Abdixhiku ka akuzuar partinë në pushet për pengim të punës së kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama.Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. 20:20 / E Mërkurë, 11 Tetor. Osmani takohet me shqiptarët në Zagreb dhe Rijekë të Kroacisë. 20:09 / E Mërkurë, 11 Tetor. Policia konfiskon në veri Mercedesin në vlerë mbi 100 mijë euro, ishte në kërkim nga autoritetet zviceraneSerbia do të ndërtojë një naftësjellës që do ta lidhë me burimet natyrore ruse, duke shmangur kështu masat kundër Kremlinit të vendeve perëndimore, dhe në të ardhmen një naftësjellës alternativ që kalon nga Maqedonia e Veriut dhe përfundon në Durrës. Lajmin e dha Presidenti serb Aleksander Vucic këtë të shtunë kur ai ju drejtua popullit, […]Mrika Xhema, a longtime resident of Greenwich, CT, passed away at her home on Friday, April 17, 2020 at 10 p.m. Mrs. Xhema was born in Livari, Montenegro on Feb. 24, 1946 and moved to the United States in 1969, where she served as Executive Secretary of Xhema Industries, owned by her husband Jim, who she met in Belgrade, …View the profiles of people named Jim Xhema. Join Facebook to connect with Jim Xhema and others you may know. Facebook gives people the power to share...Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. Tel: Redaksia: +383 (0) 45 10 10 10 | Marketing: +383 (0) 49 686 666; Email:[email protected] [email protected]; Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të ...Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. 20:20 / E Mërkurë, 11 Tetor. Osmani takohet me shqiptarët në Zagreb dhe Rijekë të Kroacisë. 20:09 / E Mërkurë, 11 Tetor. Policia konfiskon në veri Mercedesin në vlerë mbi 100 mijë euro, ishte në kërkim nga autoritetet zvicerane"Jim Xhema, njeri me ndikim në Amerikë”#oxygen Onair Media - https://smarturl.it/Onair.MediaFollow Oxygen on…FB: https://smarturl.it/OxygenFBIG: …Kremtimi i 15-vjetorit të pavarësisë së Kosovës së bashku me patriotin shqiptaro- amerikan Jim Xhema Dr. Vlora Obertinca Më 16 Shkurt 2023, në Prishtinë u kremtua 15-vjetori i pavarësisë së Kosovës. Askush nuk do ta mendonte në mars të vitit 1999 se, Kosova do të bëhej shtet i pavarur dhe sovran. Por, ja që nganjëherë …Search for: Follow; Follow; Follow; Follow; Follow; FollowGjykata Komerciale ka marrë vendim që punimet në rrugën "Jim Xhema" në Prishtinë, që ndryshe njihet si "Rruga A", të ndërpriten. Ndonëse dhoma e parë e Komerciales, dy herë vendosi në favor të vazhdimit të projektit të kësaj rruge, kur rasti po ashtu dy herë shkoi në dhomën e dytë, gjyqtari i kësaj dhome, Faton ...Letër mirënjohje për senatorin Bob Dole, shkruar nga patrioti i njohur shqiptaro - amerikan Jim Xhema në vlerësim për angazhimin për më shumë se tri dekada të Senatorit Bob Dole, për çështjen e shqiptarëve të Kosovës. Senatori Bob Dole, për më shumë se tri dekada, dha kontribut të çmuar për sovranitetin dhe pavarësinë ...Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku e ka quajtur çmenduri ndërprerjen e punimeve të rrugës “Jim Jema” në kryeqytet, të njohur si “Rruga A”. Përmes një postimi në Facebook, i pari i LDK-së ka thënë se “në Kosovën e popullistëve puna krijon kundërshtarë”. “Sot, një gjykatëse vendosi ta ndalojë atë. Ta ndalojë punën […]Rebuilt by Jim Xhema to incredible standard with beautiful floors, amazing detailing, hardware and lovely feel. Wonderful light over entrance gates to circular antique stone courtyard; lovely heated pool, hidden tennis court and pool house with pergola, treehouse, smooth walking path around whole property, lovely horn beam tree allees.More for JIM ENGINEERING LIMITED (07487319) Officers; Persons with significant control; Filter officers Filter officers Current officers Officers: 5 officers / 3 resignations O'NEILL, Marie Correspondence address Unit 2, 11 Ravenhead Business Park, Ravenhead Road, St. Helens, Merseyside, WA10 3DB ...Lamtumira e fundit, plot emocione, për zonjën Mrika Xhema. Dhjetëra njerëz u mblodhën, dje, në Greenwich, Connecticut për t'i dhënë lamtumirën zonjës Mrika Xhema. ... Përveç bashkëshortit Jim Xhema dhe familjarëve merrnin pjesë edhe miq shqiptarë e amerikanë, që kishin ardhur pavarësisht nga kushtet e pazakonta të ...14 сент. 2023 г. ... Lexo Edhe: “ Rruga 'Jim Xhema' po vazhdon me ritëm shumë të mirë të punëve!”, ka shkruar Zogaj.Ridgefield,CT.-Më 8 qershor 2022, nji Komision Kombëtar Special, i autorizuem nga Dhoma e PërfaqsuesvePresident Nishani presided over a private ceremony at the Russian Tea Room where Albanian American Jim Xhema (pronounced Jay-ma), a businessman and philanthropist, was awarded with the Albanian National Medal of Honor. "Albanian Americans have always served as a positive voice and example for our country because people like Jim Xhema have never ...Vitin e kaluar, çmimi mestar i rrymës për kategorinë e konsumatorëve familjarë ka shkuar në 6.14 euro për kilovat - nga 5.60 euro sa ka qenë në vitin 2021. Ndërsa, për konsumatorët jofamiljarë, çmimi mesatar i rrymës në vitin 2021 ka qenë 8.39 euro, për të shkuar në 9.27 euro në vitin 2022. Në prill të këtij viti ...Jim Xhema në Prishtinë ishte historike. Atdhedashuria dhe përkushtimi i tij ndaj kauzës së lirisë na frymëzon që të mos ndalemi kurrë duke punuar për vendin. Në prag të ditës së Pavarësisë së 🇽🇰, z. Xhema na përkujton se shërbimi ndaj popullit është ndër më të shenjtët 🙏🏼11 окт. 2023 г. ... Rruga “Jim Xhema” po bëhet! Në kohë e me intensitet të plotë. Sot, me Përparimin, i bëmë vizitë ekipeve punuese në projektin më të madh ...Lamtumira e fundit, plot emocione, për zonjën Mrika Xhema. Dhjetëra njerëz u mblodhën, dje, në Greenwich, Connecticut për t'i dhënë lamtumirën zonjës Mrika Xhema. ... Përveç bashkëshortit Jim Xhema dhe familjarëve merrnin pjesë edhe miq shqiptarë e amerikanë, që kishin ardhur pavarësisht nga kushtet e pazakonta të ...Zogaj publikon fotografinë: Rruga "Jim Xhema" po vazhdon me ritëm shumë të mirë të punëve Hoxhaj: Sot Kosova është pjesë e menysë në Bruksel, po diskutohet për zgjedhjet në veri Hoti i liston tetë "lajme të këqija që janë prodhuar nga Qeveria Kurti" ...Ridgefield,CT.-Më 8 qershor 2022, nji Komision Kombëtar Special, i autorizuem nga Dhoma e PërfaqsuesveShkruan: Përparim RamaTë dashur qytetarë, Sapo u njoftova nga mediet se shkalla e parë e Gjykatës Komerciale, paska marrë vendim në bazë të të cilit ka atakuar rëndë interesin publik të qytetarëve të Prishtinës, duke i ndaluar punimet në projektin më strategjik të Kryeqytetit dhe momentalisht të Kosovës, “Rrugën A” (Jim Xhema). Vendimi …Apr 27, 2023 · Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, në një postim në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se kanë filluar punimet në rrugën "Jim Xhema" ose siç njihet ndryshe si rruga "A". Rama me këtë rast, u shpreh se ky projekt madhor infrastrukturor për kryeqytetin do ta lidhë Prishtinën e re me Kalabrinë, kështu duke i Xhema, por ai në atë periudhë kohore ka qenë anëtar i Liges Qytetare Shqiptaro-Amerikane të udhëhequr nga Kongresisti Joe DioGuardi. E verteta sikur e bardha në të zezë është se vizita e delegacionit të Senatit në krye me Dole ishte organizuar dhe përgatirur nga DioGuardi dhe Liga.Jim Xhema is now the well-deserving recipient of Kosova's Presidential Order of Freedom. And from today, a street in the capital of KosovaRuben Avxhiu By Harry Bajraktari NEW YORK Congratulations to my friend Jim Xhema for the great honors bestowed on him by the President of Kosova Vjosa Osmani and the Mayor of Prishtina, Përparim Rama. Jim ...Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese si sot. 20:25 / E Mërkurë, 11 Tetor. Shefi i OKB-së thotë se është i shqetësuar për raportimet e sulmeve nga Libani. 20:20 / E Mërkurë, 11 Tetor. Osmani takohet me shqiptarët në Zagreb dhe Rijekë të Kroacisë. 20:09 / E ...Today, with Robin Dole, Jim Xhema, and other friends from the 🇦🇱 - 🇺🇸 community, we paid our respect for the great friend of Albanians, Senator Bob Dole. His determination at key moments in our history was decisive for our freedom.Feb 22, 2023 · Ne kemi vendosur që ta nderojmë dhe përjetësojmë veprën e tij nëpërmjet rrugës A, që tash rruga A, thirret ‘Jim Xhema’ ”. Jim Xhema dhe i pari i Prishtinës kujtuan vizitën historike të Senatorit Dole në vitin 1990 në Prishtinë. “Moment ky i njohur si “pikë kthesë për lirinë e Kosovës, që ia hapi sytë ... 84 SOUTH WATER STREET, LLC is a Connecticut Domestic Limited-Liability Company filed on June 4, 2012. The company's filing status is listed as Active and its File Number is 1074311. The Registered Agent on file for this company is Jim Xhema and is located at 1 Oak St, Greenwich, CT 06830. The company's principal address is 1 Oak St, Greenwich ... Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku e ka quajtur çmenduri ndërprerjen e punimeve të rrugës "Jim Jema" në kryeqytet, të njohur si "Rruga A". Përmes një postimi në Facebook, i pari i LDK-së ka thënë se "në Kosovën e popullistëve puna krijon kundërshtarë". "Sot, një gjykatëse vendosi ta ndalojë atë. Ta ndalojë punën […]The main facility in the UBT Innovative Science Park, in Lipjan, will bear the name "Jim Xhema Building", in honor and respect of the outstanding activity for…Homazhe për Senatorin Bob Dole, në Capitol Hill Miku i tij i ngushtë, shqiptaro-amerikani Jim Xhema, i ftuar personalisht për të marrë pjesë nga Kongresi Amerika Treguar me shigjetë, pas...14 сент. 2023 г. ... Lexo Edhe: “ Rruga 'Jim Xhema' po vazhdon me ritëm shumë të mirë të punëve!”, ka shkruar Zogaj.See tweets, replies, photos and videos from @EBiberaj Twitter profile. 596 Followers, 237 Following.Jim Xhema dhe i pari i Prishtinës kujtuan vizitën historike të Senatorit Dole në vitin 1990 në Prishtinë. "Moment ky i njohur si "pikë kthesë për lirinë e Kosovës, që ia hapi sytë bashkësisë ndërkombëtare mbi abuzimet e vazhdueshme të të drejtave të njeriut në Kosovë", pasi ç'prej atëherë Zoti Dole u bë zë i ...Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, koha të flasim për projekte e jo zymtësi polarizuese si sot. 10/11/2023 20:12 Shefi i OKB-së thotë se është i shqetësuar për raportimet e sulmeve nga Libani. Rr. Tringe Smajli, 10000 Prishtine, Kosovë ...Xhema kishte shkruar edhe një letër mirënjohje për senatorin, me rastin e ditëlindjes së tij të 98. "Në ditëlindjen e 98-të të senatorit Dole - 22 korrik 2021 - kujtojmë dhe vlerësojmë lartë përpjekjet e tij kritike për të parandaluar agresionin serb, duke i dhënë drejtim ndërtimit të paqes dhe pavarësisë për Kosovën si një shtet sovran.Jim Xhema: Pa Senatorin Dole, Kosova nuk do të ishte e pavarur sot. bill clinton. Biden viziton senatorin Bob Dole pas diagnostikimit me kancer. bob dole. Senatori Bob Dole diagnostikohet me kancer në mushkëri. Amerika. Kryesore. Problemet me thirrje telefonike e internet në "Valë", shkak pajisjet e vjetërsuara.Edonis Shoshi, student në Departamentin Shkenca Kompjuterike në Kolegjin Universum ka filluar angazhimin si freelancer për kompani të ndryshme qysh nga viti i parë i studimeve. Ai tashmë ka realizuar mbi 15 projekte për kompani të ndryshme.Feb 22, 2023 · Ne kemi vendosur që ta nderojmë dhe përjetësojmë veprën e tij nëpërmjet rrugës A, që tash rruga A, thirret ‘Jim Xhema’ ”. Jim Xhema dhe i pari i Prishtinës kujtuan vizitën historike të Senatorit Dole në vitin 1990 në Prishtinë. “Moment ky i njohur si “pikë kthesë për lirinë e Kosovës, që ia hapi sytë ... Kanë nisur punimet e rrugës “Jim Xhema” e njohur si Rruga “A”, e cila pritet të përfundojë brenda 240 ditëve dhe ka një kosto financiare 8.4 milionë euro. Reklama Me këtë rast, i pari i Prishtinës, Përparim Rama tha se kanë filluar punimet për 1.5 kilometrin e parë dhe pritet të përfundojnë punimet brenda 240 […]Bie bora e parë në Kosovë, zbardhen malet e Rugovës“Të dashur qytetarë, sapo u njoftova nga mediet se shkalla e parë e Gjykatës Komerciale, paska marrë vendim në bazë të të cilit ka atakuar rëndë interesin publik të qytetarëve të Prishtinës, duke i ndaluar punimet në projektin më strategjik të Kryeqytetit dhe momentalisht të Kosovës, “Rrugën A” (Jim Xhema)”, ka njoftuar Rama.🇽🇰 UBT në bashkëpunim me Federatën Panshqiptare "VATRA" dhe Rrjetin ... e Bizneseve të Diasporës Shqiptare, nën patronatin e veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare dhe lobuesit më të madh në ShBA për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, Jim Xhema, mbajti koncertin madhështor me Filharmoninë e Kosovës. 📌Rruga 'Jim Xhema' po vazhdon me ritëm shumë të mirë të punëve! #Kryeqyteti #Prishtina Perparim Rama Liked by Shkëmbim Mustafa "Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe!" ~ #GottfriedWilhelmLeibniz Ju lutem…Rruga “Jim Xhema” po bëhet! Në kohë e me intensitet të plotë. Sot, me Përparimin, i bëmë vizitë ekipeve punuese në projektin më të madh kapital që po zhvillohet aktualisht në kryeqytet. E njohur si Rruga A, me 6 korsi, me kolektorë e infrastrukturë moderne përcjellëse, ajo nisi të jetësohet në maj të këtij viti.Jim Xhema - bashkëudhëtarin e Presidentit Rugova në rrugëtimin drejt pavarësisë së Kosovës, vizituam familjen e tij, me të cilët kujtuam lidhjet e forta vëllazërore të Presidentit me Z. Jim Xhema. Zonja Fanë theksoi kontributin e jashtëzakonshëm që z. Xhema ka dhënë për vendin dhe popullin e tij.Mali i Zi drejt BE-së, ia kërkojnë largimin e klasës së vjetër politike, Gjukanoviq pajtohet, por me një kusht2 years 3 months Customer Success Manager Jun 2023 - Present4 months Account Manager Jul 2021 - Jun 20232 years - Meet with current users and hold discovery calls to better understand their... 1,431 Followers, 1,465 Following, 33 Posts - See Instagram photos and videos from Jim Xhema (@jxhema)Viti i ardhshëm do të jetë vit i investimeve kapitale, ku përfshihen përfundimi i ndërtimit të Unazës së brendshme të qytetit, e cila lidhë Arbërinë me Lakrishten, lidhja e Arbërisë me Pallatin e Rinisë, ndërtimi i tunelit në rrugën "Agim Ramadani", ndërtimi i pjesës së dytë të rrugës "Jim Xhema", sallës së madhe ...Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku,ka thënë se rruga “Jim Xhema” po bëhet në kohë e me intensitet të plotë. Abdixhiku, gjatë vizitës që i bëri asaj që ...Vendimi i Gjykatës Komerciale që të ndërpriten punimet në “Rrugën A” në Prishtinë, ka ngjallur reagime të shumta – veçanërisht të pushtetit komunal pasi këtë projekt e patën cilësuar si më të rëndësishmin deri tani.Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. Tel: Redaksia: +383 (0) 45 10 10 10 | Marketing: +383 (0) 49 686 666; Email:[email protected] [email protected]; Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të ...Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. Tel: Redaksia: +383 (0) 45 10 10 10 | Marketing: +383 (0) 49 686 666; Email:[email protected] [email protected]; Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të ...Mr. Jim Xhema Gifts of $5,000-$9,999 Steve Badowski & Raymond J. Badowski Chester P. & Paul Beach Dona & Tim Bissonnette /Curt Kathy Butler Ms. Mary Lynn Cabrera Dino Casali Mr. Daniel R. Cooney Douglas Hamilton Mr. & Mrs. Michael D. Hobbs Matthew Hoffman Ms. Liz Marquis Ms. Heidi J. Nolte Mr. Frank Pinto Mr. Craig Polley Mr. Kenneth W. Pope Ms .... Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, ësJim Xhema is on Facebook. Join Facebook to connect wi Ambasadori i Kosovës në Francë, Mehdi Halimi i ka dorëzuar presidentit Macron letrat Kredenciale të emërimit të tij nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Halimi i dorëzoi letrat kredencialet në një ceromoni të organizuar nga Protokolli i Shtetit në pallatin presidencial Élysée, kështu njoftoi ambasada e Kosovës në Francë. "Në një ceremoni të organizuar nga […]The Registered Agent on file for this company is Xhema Incorporated and is located at 1 Oak Street West, Greenwich, CT 06830. The company's principal address is 1 Oak Street W, Greenwich, CT 06830 and its mailing address is Po Box 4422, Greenwich, CT 06831. The company has 1 contact on record. The contact is Jim Xhema from Greenwich CT. Ne vitin 1968 Jim Xhema ka migruar në SHBA te axha Dec 8, 2021 · In October, Dielli published a letter of gratitude from Vatra leadership to Jim Xhema, a proponent of the Albanian cause and a longtime friend of Bob Dole. Xhema donated $ 500.000 to the Robert J. Dole Institute of Politics, University of Kansas. The two men forged an enduring friendship rooted in love for the country, natural wisdom and resolve. Ndërsa, veprimtari Jim Xhema ka thënë se edukimi është esencial për ...

Continue Reading